Geocomposite

Rodzaje geokompozytów i ich zastosowanieGeokompozyty to materiały złożone spośród przynajmniej dwóch faz: jednej mineralnej (np. piasek, żwir, glina) i jednej organicznej (np. polietylen, polipropylen). Każdy taki geocomposite służy do poprawy właściwości fizycznych i mechanicznych gleby albo skały. Rodzaje geokompozytów to między innymi:

Geokompozyty filtracyjne – służą do oczyszczania wód powierzchniowych i podziemnych. Ich budowa składa się spośród warstwy filtracyjnej (np. piasku) i warstwy geowłókniny, która chroni przed przesiąkaniem i utratą kształtu.

Geokompozyty drenażowe – służą do odprowadzania wody spośród terenów zalewowych albo podnoszenia poziomu wód gruntowych. Ich budowa składa się spośród warstwy drenażowej (np. żwiru) oraz geowłókniny, która chroni przed przesiąkaniem i utratą kształtu.

Geokompozyty izolacyjne – służą do izolowania termicznie i akustycznie budowli albo urządzeń. Ich budowa składa się z warstwy izolacyjnej (np. wełny mineralnej) i geowłókniny, która zabezpiecza przed przesiąkaniem i utratą kształtu.

Geokompozyty erozyjne – służą do ochrony przed erozją wodną i wiatrową. Ich budowa składa się spośród warstwy erozyjnej (np. maty spośród piasku) i geowłókniny, która zabezpiecza przed przesiąkaniem i utratą kształtu.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 22.06.2024 17:02:12)

Podlinkuj wpis:

By pomorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *